Біржа криптовалют: види та їх особливості

Будьте обережними з реєстрацією на біржі криптовалют. Це може призвести до бажання звільнення з неулюбленої роботи та заробітку на трейдингу. Адже зараз доступ до цифрових активів може мати будь-який охочий без досвіду у програмуванні, майнингу і тд. завдяки таким платформам для торгівлі криптовалютою, як криптобіржа.

У цій статті ми розповімо, що таке криптобіржа, які існують її види та які криптобіржі є популярними в Україні.

Що таке біржа криптовалюти?

Біржа криптовалюти — одна із платформ для торгівлі віртуальною валютою, на якій можна придбати її, продати, обміняти та вкласти під відсотки. В залежності від виду криптобіржі її функціонал може відрізнятися. Щодо вартості, то  ціна криптовалюти актуальна на кожній криптобіржі і змінюється один раз в секунду.

Криптобіржа не підпорядковується жодним міжнародним фінансовим органом та не піддається керуванню ніяким загальновизнаним встановленим нормам, тому рівень комісій, нюанси депозитів та виводів можуть суттєво відрізнятися. Наприклад, будь-яка українська біржа криптовалют відрізняється тим, що одна із мов сайту обов’язково є українською, а один із фіатів — гривня.

Криптобіржі бувають централізовані та децентралізовані.

Що таке централізована біржа криптовалют?

Централізована біржа криптовалют — це платформа, яка повністю знаходиться під контролем компанії, яка її створила. У тому числі вона контролює усі активи, які знаходяться на бірж або проходять через неї.

Саме цей вид криптобіржі вважається найпопулярнішим та найбільш зручним для користувачів на сьогодні. Адже юзер не сам відповідає за збереження своїх коштів у мережі, а довіряє це криптобіржі.

Незалежно від того, яка біржа є за походженням — американська, європейська або українська криптобіржа — принцип її роботи аналогічний.

Що таке децентралізована біржа криптовалют?

Децентралізована криптобіржа — це біржа, яка працює без контролю третього лиця. На ній не зберігаються кошти користувачів та ніхто не дбає про правильне виконання транзакцій. Тобто користувачі обмінюються між собою активами, самостійно відповідаючи за них. Тому якщо юзер ненароком зробив якусь помилку при транзакції, то його кошти можуть просто “зависнути” і йому навряд чи хтось допоможе.

Майже всі українські криптобіржі централізовані, адже не хочеться нервувати, роблячи транзакції.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Задайте вопрос или оставьте свое мнение

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.