Ноутбуки мають очевидну перевагу в тому, що вони портативні, і їх можна брати з собою, будь то для зустрічей, у кафе, школі, на дивані чи інших місцях, де ви хочете використовувати пристрій. Але ноутбук не працюватиме без живлення, тож що робити, коли ноутбук більше не заряджається?
Причини того, що ноутбук не заряджається
Існує ряд різних причин, за якими ноутбук не заряджається. Рішення залежить від того, в чому суть проблеми, тому важливо це з’ясувати. Деякі з найбільш типових причин:
- Зарядний пристрій несправний
- Акумулятор несправний або зношений
- Проблеми з використанням з’єднувача живлення
- Проблеми зі схемою зарядки на материнській платі ноутбука
1. Перегрів батареї
Відповідь на запитання, «чому не заряджається ноутбук» може критися всередині самого пристрою. Велика кількість пилу накопичується щільним шаром на радіаторі охолодження, внаслідок чого ноутбук перегрівається.
Спрацьовує блокування, і система припиняє заряджання, щоб не погіршити ситуацію і не нашкодити акумулятору. Також перегріву ноутбука і відключенню заряду батареї можуть сприяти використання пристрою в запорошених, непровітрюваних приміщеннях, висока температура кімнати.
Як зрозуміти, що проблема саме в цьому? Спочатку ноутбук працює як годинник, нормально заряджається, але в один момент вискакує повідомлення про те, що батарея не заряджається. Це один з основних критеріїв того, що пристрій перегрівається. Також може бути й інша ситуація, коли батарея ноутбука 0, підключена, заряджається. Це свідчить про те, що пристрою пора зробити профілактику й очистити радіатори від пилових відкладень.
Також, щоб знизити ступінь нагрівання й уникати ситуацій, коли не заряджається акумулятор ноутбука, можна використовувати спеціальні підставки.
Вони дають змогу охолодити пристрій, а отже знизити навантаження на процесор і акумулятор. Ще одна важлива порада: не слід ставити ноутбук на м’які поверхні на кшталт дивана або ліжка, оскільки вони перекривають вентиляційні отвори.
2. Проблеми із зарядним пристроєм
Причиною того, що ноутбук перестав заряджатися, може бути й пошкодження зарядного пристрою. Це стосується як несправності самого блоку живлення, так і шнура або штекера. Перевірити цю версію дуже просто. Для цього необхідно увімкнути ноутбук, відключити від електромережі блок живлення і від’єднати акумулятор. Потім штекер зарядки повернути на місце, під’єднати блок до мережі й увімкнути лептоп. Якщо після цього ноутбук ні на що не реагує, отже, найімовірніше, проблема саме в шнурі або блоці живлення. Простіший метод — під’єднати зарядний до іншого ноутбука, який заряджається нормально.
Крім того, за несправного блоку живлення система може показувати, що батарея заряджається, але за фактом цього не відбувається. Єдине рішення — віддати зарядний в ремонт або купівля нового пристрою.
3. Природний знос батареї
Будь-яка техніка, навіть найкраща, має певний термін експлуатації, після якого відбувається природний знос комплектуючих. Акумулятор лептопа не виняток. У середньому батарея ноутбука розрахована на 3-4 тисячі циклів заряду-розряду. Згодом ємність акумулятора знижується і стає нижчою за номінальну.
Якщо батарея стала непридатною через зношення, то найімовірніше вона просто не триматиме ємність. Найпростіший спосіб перевірити зношеність акумулятора — через утиліту AIDA64.
Якщо ступінь зношеності деталі перевищив 50%, час задуматися над її заміною. Але купуючи нову батарею, варто звірити її характеристики з «рідним» акумулятором. Це гарантує, що нова деталь підійде до лептопа.
4. Збій у драйверах
Проблему з драйверами можна запідозрити, якщо ще вчора ноутбук заряджався цілком адекватно, а сьогодні заряд акумулятора не відновлюється. Причому таке може траплятися як після перевстановлення або оновлення Windows, так і без цього.
Якщо оновлення Windows не було, тоді вирішують проблему за таким алгоритмом. Через «Пуск» зайти в диспетчер пристроїв, вибрати розділ «Батареї», а в ньому — «Батарея з ACPI-сумісним управлінням (Microsoft)» і видалити цей пункт. Після цього перезавантажити ноутбук.
Якщо ноутбук перестав заряджатися після перевстановлення або оновлення Windows, то причиною може бути відсутність оригінальних драйверів управління електроживленням. Для вирішення ситуації необхідно зайти на офіційний сайт виробника лептопа і завантажити потрібні драйвери.
5. Невірна ініціалізація батареї під час її заміни
Якщо батарея на ноутбуці ще зовсім нова, але під час під’єднання девайса до мережі не йде зарядка, тоді причину варто шукати в іншому. Можливо, вся справа в заводському браку. Уникнути цього допоможе обдуманий вибір лептопа. Поважні бренди з особливою педантичністю перевіряють справність своєї продукції, тестують гаджети до того, як техніка потрапить на ринок. Тому проблема браку в більшості з них зведена майже до нуля.
Якщо було проведено заміну акумулятора і після встановлення нової деталі ноутбук все одно погано заряджається, можливо, причина в неправильній ініціалізації батареї.
Щоб виправити проблему необхідно:
- вимкнути ноутбук і відключити зарядний пристрій;
- витягти акумулятор;
- затиснути клавішу ввімкнення на 20 секунд;
- повернути батарею на місце;
- підключити зарядку й увімкнути девайс.
6. Встановлення сторонніх утиліт
Деякі користувачі «начиняють» свої ноутбуки всілякими утилітами, які підвищують продуктивність пристрою, продовжують його термін служби. Однак деякі з цих утиліт стають причиною того, що акумулятор ноутбука погано заряджається, точніше не повністю (не досягає показника в 100%). Якщо справа в утилітах, то значок батареї в системному треї (область повідомлень) відрізнятиметься від стандартного.
Щоб усунути проблему, необхідно визначити, який софт не дає батареї заряджатися, і видалити його. Зробити це можна без спеціальних знань. Через «Пуск» зайти в «Панель управління», знайти пункт «Програми та компоненти». Вибрати непотрібну утиліту (в її назві буде марка лептопа, Battery Health або BatteryCare) і видалити її. Завершальний етап — перезавантаження лептопа.