П’ять секретів красивої посмішки

Мрієш посміхатись, не замислюючись про те, що подумають або скажуть люди? Дай відповідь на п’ять простих питань:

  1. Ви впевнені, що правильно чистите зуби?
  2. Знаєте, як вибирати щітку?
  3. Користуєтесь зубною ниткою?
  4. А ополіскувачем для порожнини рота?
  5. Давно відвідували стоматолога?

Якщо хоча б на одне питання відповідь «ні», треба брати ситуацію під контроль. У цій статті зібрані головніші правила гігієни та поради щодо вибору засобів по догляду за зубами і порожниною рота, щоб твоя посмішка завжди була ідеально красивою та здоровою.

Секрет перший: правильне чищення зубів

Здорова посмішка любить щоденний догляд. Починай із вибору пасти для своїх потреб. Ціна, красиве пакування, реклама — це вже другорядні критерії. Насамперед потрібно звернути увагу на склад: з фтором чи без нього. Стоматологи рекомендують використовувати перший варіант. Уважно дивись на етикетку, кількість фтору вимірюється в ppm (для дорослого має бути не менше ніж 1450–1500 ppm, щоб ефективно боротися з карієсом).

Отже, як правильно чистити зуби? Дотримуйся рекомендацій:

  • присвячуй процедурі щонайменше 2–3 хвилини вранці та ввечері;
  • аби не пошкодити ясна та зубну емаль, тримай щітку під кутом 45° відносно зубів;
  • чисть спочатку від ясен до краю зуба з обох боків, а потім жувальні поверхні.

Ніколи не виконуй чищення горизонтальними рухами — ясна почнуть кровоточити. Щітка має рухатися тільки вверх-вниз. Наприкінці треба почистити язик і внутрішній бік щік.

Секрет другий: вибір зубної щітки

Стоматологи наполягають: зубна щітка повинна мати синтетичну щетину. Нині модно бути екологічним, але здоров’я та краса зубів — не той випадок, коли варто слідувати модним тенденціям. Будь-який натуральний стрижень (хоч щетина кабана, хоч бамбук) має пористу структуру: всередині є канал, куди швидко проникають бактерії з зубного нальоту. Вичистити наліт із таких щетинок неможливо, тому вже після перших застосувань екологічна зубна щітка перетворюється на розсадник мікроорганізмів.

Вибирай щітки зі щетиною середньої жорсткості. М’які та суперм’які зубні щітки не можуть повноцінно очистити зуби від нальоту, їх використання виправдано лише після операцій на яснах. Якщо серйозних втручань не було, а під час чищення зубів ясна кровоточать, потрібно звернутися до лікаря. Симптом може свідчити про хворобу.

Секрет третій: зубна нитка — обов’язково

Для багатьох людей засоби для догляду за зубами і порожниною рота — це лише паста й щітка. Якщо ви досі теж так вважали, настав час скористатися зубною ниткою. Навіщо вона потрібна? Щіткою можна вичистити практично все, але між зубами залишаються часточки їжі та бактерії. Ось тут без зубної нитки не обійтись.

Як правильно нею користуватися? Для цього:

  1. Витягни відрізок нитки довжиною 45–60 см, не менше — кожен зуб треба обробляти новою чистою її ділянкою.
  2. Накрути кінці зубної нитки навколо середніх пальців рук — достатньо кілька легких, але міцних обертів.
  3. Затисни частину нитки (3–7 см) між великим і вказівним пальцями — цим фрагментом ти й будеш прочищати міжзубні проміжки. Поступово рухаючись від одного зуба до іншого, пересувай пальці, переходячи до чистого відрізка, яким очищатимеш наступний зуб.

Звикай починати чищення ниткою з центральних різців і потім переходь на правий або лівий бік, щоб очистити весь зубний ряд. Виконуй процедуру перед дзеркалом, щоб контролювати процес чищення й не поранити ясна.

Секрет четвертий: ополіскувач

Здавалося б, навіщо? Уже й зуби почистили, і зубною ниткою пройшлися. Але тільки засоби для полоскання порожнини рота знищують решту бактерій, що провокують появу зубного нальоту, а також покращують стан ясен.

Основні функції ополіскувача:

  • дезінфекція та ретельне очищення порожнини рота;
  • профілактика та лікування пародонтозу, стоматитів, кандидозів;
  • укріплення ясен;
  • зміцнення зубної емалі шляхом нейтралізації кислот.

А головне, засіб зберігає свіжий подих протягом дня.

Секрет п’ятий: регулярне відвідування стоматолога

Тут без додаткових пояснень. Бодай два профілактичних огляди на рік дозволять виявити можливі проблеми на ранній стадії та усунути їх. Крім того, чим раніше, тим дешевше.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Задайте вопрос или оставьте свое мнение

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.